آدرس:

بهشهر، کیلومتر 10 جاده بهشهر به ساری

تلفن:

09111514871- 01134775470

6 مزیت برتر نمای آجر سوراخ دار در ساختمان

6 مزیت برتر نمای آجر سوراخ دار در ساختمان

در میان چندین مصالح ساختمانی مورد استفاده برای سبک سازی نمای بیرونی خانه ها، نمای آجر سوراخ دار ارزش زیبایی شناختی بسیار قوی دارند و بیشتر شرایط آب و هوایی را مطلوب می دانند.
این مصالح ساختمانی خاکی، جایگزینی بسیار مقرون به صرفه، کم هزینه و بادوام نسبت به سطوح گچ کاری شده معمولی می کند. به عنوان یک مصالح ساختمانی سنتی، نمای آجری امروزی بسیار متفاوت از اولین‌ هایی است که تا به حال ساخته شده‌اند.
در جامعه مدرن، نما های آجری با استفاده از طرح‌ های جدید ساخته می‌شوند – چیزی که بسیار فراتر از آن چیزی است که سازندگان اولیه تصور می‌کردند. به طور خاص، معماران مدرن، نمای آجر سوراخ‌ دار را انتخاب می‌کنند که بدون شک یک عنصر طراحی بسیار مبتکرانه است.

نمای آجر سوراخ دار چیست؟

نما های آجری نوع کاملاً متفاوتی از روکش دیوار ها هستند. آجر ها فقط ساختمان هایی را با یکپارچگی ساختاری موجود می پوشانند. به نحوی به آنها شکل های باشکوهی می بخشند.
نمای آجر سوراخ‌ دار یکی از این الگو هایی است که حریم خصوصی و تهویه عالی و همچنین نور طبیعی فراوان را فراهم می‌کند.

هنگامی که با یک لایه اضافی از پانل‌ های نمای آجر سوراخ‌ دار برای ساختار ساختمان پوشانده می‌ شود. می‌ توانید یک محفظه تهویه‌ دار بین دیوار خارجی ایجاد کنید.
این محفظه به عنوان یک مانع عایق عمل می کند که ساختار را به طور طبیعی خنک نگه می دارد. نما معمولاً در کشور های غربی برای عایق‌ سازی خانه‌ ها از اتلاف گرما در ماه‌ های سخت زمستان استفاده می‌شود، این روزها در همه جا رایج است.
آنها به همان اندازه در خانه های مدرن کار می کنند که دیوار های بیرونی را از گرم شدن بیش از حد یا خنک شدن بیش از حد به دلیل قرار گرفتن در معرض عناصر بیرونی در طول روز محافظت می کنند.

در مورد انواع مختلف نمای ساختمان و مزایا و معایب آن بخوانید  .

مزایای نمای آجر سوراخ‌ دار برای خانه‌ ها

دامنه معماری نمای آجر سوراخ دار فراتر از حریم خصوصی یا زیبایی شناسی است. ما به بررسی مزایای مختلف استفاده از نمای آجر سوراخ دار برای خانه ها می پردازیم.

1- خنک کننده طبیعی با جریان هوا

به طور سنتی، نما های آجری و سوراخ دار برای محافظت از مصالح ساختمانی سنتی (مانند آجر و سنگ) در برابر گرمای شدید استفاده می شد که فضای داخلی را به طرز طاقت فرسایی گرم می کرد.
اصل سیستم های سوراخ دار این است که وقتی هوا از طریق چنین موادی عبور می کند. قدرت جریان هوا را افزایش می دهد و آن را کمی خنک می کند. همچنین از آنجایی که پانل های نما سمت ساختمان ها را می پوشانند. آن را از نور غیر قابل تغییر خورشید محافظت می کند و در نتیجه از افزایش حرارت دیوار ها می کاهد. به عبارت ساده، در خانه های مدرن به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه انرژی کمک می کند.

2- پورتال برای حفظ حریم خصوصی

در شهر ها که ساختمان‌ ها نزدیک به هم ساخته می‌شوند، حریم خصوصی خانه‌ ها را نقض می کنند. پانل‌ های نمای آجر سوراخ‌ دار به ایجاد یک صفحه حریم خصوصی کمک می‌کنند که می‌تواند خانه یا آپارتمان فرد را از دید مستقیم خانه‌ های مجاور مسدود کند.

3- دروازه ای برای عبور نور خورشید

انتشار نور مستقیم خورشید در ساختمان باعث افزایش نور خورشید و تابش خیره کننده می شود. در حالی که افزایش بیش از حد خورشید و قرار گرفتن در معرض مستقیم می تواند مضر باشد. اجازه دادن مقدار کافی نور طبیعی به فضای ساختمان عامل مهم دیگری است که نمی توان آن را نادیده گرفت. نمای آجر سوراخ دار اطمینان می دهد که مقدار کافی نور خورشید وارد پوشش ساختمان می شود.

4- فیلتر برای نور ( تغییر نور روز و تغییر رنگ )

چندین خانه مدرن نما های شیشه ای نصب می کنند که باعث می شود بیرونی بیش از حد در طول روز روشن شود. با نصب نمای آجری سوراخ دار در مناطق خاص، می توان میزان نور طبیعی ورودی به خانه را کنترل کرد. اساسا، به تعادل مناسب انرژی در فضای داخلی دست یابید.

5- جریان هوا را تنظیم می کند

یک سازه ساختمانی که دارای طراحی مقاوم در برابر باد است، از ساکنان خود در برابر باد های شدید و غبار های معلق محافظت می کند. ساخت و ساز مقاوم در برابر باد برای محافظت از سازه ساختمان و ساکنان آن در برابر پیامد های فاجعه بار در طول حوادث باد شدید حیاتی است. نما ها نقش بزرگی در حفظ حرکات باد و انتقال هوشمندانه آنها به سازه اصلی ساختمان دارند.

6- به مسدود کردن صدا کمک می کند

خانه های واقع در مناطق شهری با سر و صدای بیرون  آرامش داخل خانه را مختل می کند. علاوه بر محافظت از سازه در برابر افزایش گرما، نمای آجر سوراخ‌ دار به مسدود کردن صدا تا حد کمی کمک می‌کند زیرا یک لایه اضافی اضافه می‌کند که صدا از آن عبور می‌کند.

معایب نمای آجر سوراخ دار

نمای آجر سوراخ دار دارای معایب کمی است، از جمله:

نیاز به مراقبت:

این نما به مراقبت بیشتری نسبت به سایر انواع نما های آجری نیاز دارد.

وزن کمتر:

این نما به دلیل سبکی، ممکن است نیاز به تقویت دیوار ها داشته باشد.

یکی از محبوب ترین انواع نمای آجر سوراخ دار، نمای آجر لفتون است. آجر لفتون آجری است که دارای هشت سوراخ در هر طرف است. این سوراخ ها باعث می شود که آجر لفتون سبک تر از سایر انواع آجر باشد و نصب آن آسان تر باشد.

 

انواع آجر سوراخ دار

انواع مختلفی از آجر سوراخ دار وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. برخی از محبوب ترین انواع این عبارتند از:

  • آجر سوراخ دار 10 سوراخ: این نوع نمای دارای 10 سوراخ در هر آجر است. این آجر ها برای ساخت دیوار های حائل و غیر حائل استفاده می شوند.
  • آجر سوراخ دار 12 سوراخ: این نوع نمای دارای 12 سوراخ در هر آجر است. این آجر ها برای ساخت دیوار های باربر استفاده می شوند.
  • آجر سوراخ دار 14 سوراخ: این نوع نمای دارای 14 سوراخ در هر آجر است. این آجرها برای ساخت دیوار های باربر و غیر باربر استفاده می شوند.

در حالی که پانل‌ های نما می‌ توانند زیبایی و کارایی بی‌ نظیری را به خانه بیافزایند. انتخاب نوع مناسب متریال برای اطمینان از عملکرد و ماندگاری آن برای سال‌ ها مهم است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

مزایای استفاده از آجر در مناطق ساحلی

مزایای استفاده از آجر در مناطق ساحلی

معجزه سفال و آجر در معماری

معجزه سفال و آجر در معماری


دسته بندی مقالات


آخرین پروژه ها

مزایای استفاده از آجر در مناطق ساحلی

مزایای استفاده از آجر در مناطق ساحلی

معجزه سفال و آجر در معماری

معجزه سفال و آجر در معماری

WeCreativez WhatsApp Support
ارتباط با واحد پشتیبانی و فروش ما در واتساپ
سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟